یکشنبه 29 تیر 1393

پیرموذن اگر قطب سوم خودروسازی در حد برندهای اول دنیا باشد از آن حمایت می‌کنیم

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی درباره تصمیم برای راه‌اندازی قطب سوم خودروسازی در چابهار گفت که اگر این کار برگرفته از تکنولوژی روز دنیا و در حد صنایع خودروسازی و برندهای اول دنیا باشد از آن حمایت می‌کنیم.

 

 

 

 
 حمایت از قطب سوم خودروسازی کشور
 

  کمال الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اگر راه‌اندازی قطب سوم خودروسازی در چابهار همراه با جذب سرمایه گذاری‌های خارجی، بهره‌گیری از صندوق توسعه ملی و افزایش بهره‌وری باشد و منتج به ساخت خودروهای شیک، مستحکم و ارزان قیمت باشد آن را به فال نیک می‌گیریم.


  وی افزود: آنچه از تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی حاصل شده نشان می‌دهد این است که اقتصاد کشور را که 85 درصد آن دولتی است باید به سمت خصوصی سازی پیش ببریم و در غیر این صورت چیزی جز انحصار، قربانی شدن کیفیت و افزایش تصادفات ناشی از خودروهای سبک غیرمجهز تولید داخل عاید صنعت نمی‌شود.


  نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: اگر قطب سوم خودروسازی برگرفته از تکنولوژوی روز دنیا و در حد صنایع خودروسازی و برندهای اول دنیا باشد از آن حمایت می‌کنیم اما اگر قرار باشد این کار تکرار وضعیت فعلی باشد ملالت آور است و در چنین شرایطی بهتر است دو خودروساز مهم کشور مدنظر قرار بگیرند.

 

  پیرموذن با اشاره به آمار بالای بیکاران خاطرنشان کرد: همه هم و غم مسئولین باید تحقق حماسه اقتصادی باشد. خودروسازی نیز به عنوان یکی از صنایعی که ظرفیت اشتغالزایی بالایی دارد می‌تواند در کاهش آمار بیکاری بیکاران موثر باشد. متاسفانه به ظرفیت‌های شغلی در کشور کم‌توجهی شده و با وضع فعلی ما از ایجاد اشتغال در هرجای ایران حمایت می‌کنیم.


  این عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان خاطرنشان کرد که دولت باید ایران خودرو و سایپا را به عنوان دو خودروساز بزرگ کشور مورد حمایت جدی قرار دهد.


 

منبع: ایسنا

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help