سه شنبه 31 فروردین 1395

یکپارچه سازی خودرو با دوربین GoPro توسط کمپانی بی ام و

قابلیت جدید یکپارچه سازی خودرو با دوربین GoPro به تازگی توسط کمپانی بی ام و عرضه شده است.

 بی ام و

 

 قابلیت جدید یکپارچه سازی خودرو با دوربین GoPro به تازگی توسط کمپانی بی ام و عرضه شده است. اما از تابستان امسال این سیستم یک بروزرسانی جدید نیز به خود خواهد دید و آن قابلیت ارسال و نمایش تصاویر به گوشی های آیفون با استفاده از نرم افزار M Laptimer است.این قابلیت جدید به رانندگان این امکان را می دهد تا همزمان به تصاویر و زمان ثبت یک دور در پیست دسترسی داشته باشند. البته نرم افزار مورد استفاده در بی ام و از تعدادی از امکانات جذابی که شورلت در مدل های کوروت و کامارو عرضه می کند بی بهره است. سیستم Performance Data Recorder مورد استفاده ی جنرال موتورز را می توان از بهترین انواع موجود در بازار عنوان کرد.

 

 

 

در حال حاضر امکان کنترل دوربین GoPro از طریق سیستم iDrive بی ام و وجود دارد ولی با بهینه سازی جدید، کار با این سیستم بسیار ساده تر خواهد شد.

 

 

در نسخه ی بهینه سازی شده ی این سامانه به محض فعال کردن M Laptimer در گوشی همراه کاربر، دوربین عملیات ضبط را آغاز می کند. ویدیوی ضبط شده نیز در حافظه ی تلفن همراه ذخیره می شود، البته انتقادی که در این بخش وارد است ذخیره شدن ویدیو با وضوح پایین تر در داخل تلفن است. راننده می تواند اطلاعات رانندگی خود را در بخش بالایی صفحه ی تلفن همراه و فیلم را نیز در بخش پایینی آن مشاهده کند.

 

 

 

نرم افزار M Laptimer اطلاعاتی از قبیل میزان گاز دادن، سرعت، شدت ترمزگیری، زاویه ی فرمان، دور موتور، میزان سوخت، میزان شتاب جی، دمای محیط، تعداد دورها و حتی بهترین زمان ثبت شده را نیز به نمایش می گذارد.

 

 

 

امیدواریم که این سیستم بتواند روزی کارایی خود را در حد Performance Data Recorder جنرال موتورز ارتقا دهد. کاربران برای استفاده از این سیستم یکپارچه سازی بی ام و تنها به یک دوربین GoPro مدل HERO3 و بالاتر، اپلیکیشن M Laptimer روی گوشی آیفون و یک مدل از خودروهای بی ام و که قابلیت اتصال به لپ تایمر را داشته باشد در کنار مقداری مهارت رانندگی برای ثبت بهترین زمان در پیست، احتیاج خواهند داشت.


 
 
 
 

 

منبع :دنیای خودرو

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help