یکشنبه 09 خرداد 1395

عضو انجمن واردکنندگان خودرو برای ورود تویوتا به ایران در حال زمینه‌سازی هستیم

نماینده شرکت تویوتا در ایران تصریح کرد: با توجه به نگاه دولت به سرمایه‌گذاری خارجی و حمایت از آنها من خوشبین هستم که به زودی این موانع رفع شود و علاوه بر تویوتا دیگر خودروسازان خارجی نیز در ایران حضور پیدا کنند.


 

 ورود تویوتا به ایران

 

 

عضو انجمن وارد کنندگان خودرو  از زمینه‌سازی برای ورود گروه صنعتی تویوتا به ایران خبر داد.عبدالرضا فهیمی اظهار داشت: ما معتقدیم وقتی قرار است در کشور سرمایه گذاری انجام شود باید یک توافق بلند مدت صورت بگیرد و برای رسیدن به چنین توافقی باید منتظر زمان مناسب باشیم. باید در نظر داشته باشیم که مشکلاتی که کشور 8 سال با آن درگیر بوده را نمی‌توان یک شبه حل کرد. در بحث سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی خصوصا در صنعت خودورسازی نیز همین مسئله مطرح است.مدیرعامل نمایندگی تویوتا در ایران تصریح کرد: با توجه به ظرفیت خوب ایران در زمینه  انرژی ارزان و نیروی کار تحصیلکرده، کشورمان بهترین مکان برای سرمایه گذاری در خاورمیانه شناخته می شود. از همین رو ما مذاکراتی را با تویوتا انجام داده‌ایم اما حضور آنها در کشور نیازمند وجود برخی زیر ساخت ها و قوانین تشویقی است.وی ادامه داد: ما هنوز نتوانستیم به صورت کامل حوزه تجارت کشور را فعال کنیم و به راحتی پول را جا به جا کنیم. از طرف دیگر وجود برخی قوانین اضافی و دست و پاگیر نیز سبب می‌شود که سرمایه‌گذار به راحتی در کشور حضور پیدا نکند.فهیمی تصریح کرد: به طور مثال یک خودرویی که امروز وارد می شود ابتدا باید در مورد صفر کیلومتر بودن تائیدیه بگیرد. سپس توسط سازمان بازرسی در گمرک کنترل شود و بعد از طی این مراحل، اداره شماره‌گذاری ورود می‌کند و می تواند خودرو را شماره نکند. این قبیل رفتارها و قوانین زائد سبب می شود که سرمایه گذار قید کار کردن در کشور را بزند زیرا ریسک کار بالا می‌رود.عضو انجمن وارد کنندگان خودرو ادامه داد: ما امیدواریم اصلاحاتی که مد نظر دولت است هر چه زودتر اجرا شود تا از پیچیدگی قوانین تجارت در کشور کاسته شود و ما بتوانیم تبدیل به مرکز صادرات تویوتا در منطقه شویم. درحال حاضر در خاورمیانه تنها ترکیه است که با تولید سالانه 100 هزار دستگاه تویوتا کرولا در منطقه فعالیت می کند این در حالیست که مطابق برآورد کارشناسان شرکت تویوتا، سالانه یک میلیون خودور از مدل های مختلف این شرکت در منطقه به فروش می‌رسد.نماینده شرکت تویوتا در ایران در پایان تصریح کرد: با توجه به نگاه دولت به سرمایه‌گذاری خارجی و حمایت از آنها من خوشبین هستم که به زودی این موانع رفع شود و علاوه بر تویوتا دیگر خودروساز‌های خارجی نیز در ایران حضور پیدا کنند.

 
 
 

 

منبع : عصر خودرو

آخرین اخبار فروشگاه

یکی از دلایل طولانی شدن قرارداد با فولکس‌واگن، تصمیم‌گیری بر سر انتخاب مدل خودروهاست. حال آن‌که به گفته این منبع آگاه، مدل خودروها برای واردات و نیز تولید در داخل، انتخاب شده‌اند و حتی قیمت آنها هم مشخص شده که به زودی طی مراسمی اعلام خواهد شد.

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help