دوشنبه 14 تیر 1395

استفاده از پنل خورشیدی به جای آسفالت در جاده‌ها

پروژه جاده‌های خورشیدی سرانجام در آمریکا به بهره‌برداری نزدیک می‌شود.

استفاده از پنل خورشیدی به جای آسفالت
پروژه جاده‌های خورشیدی سرانجام در آمریکا به بهره‌برداری نزدیک می‌شود.اسکات و جولی براسوا چند سال پیش این طرح را ارائه دادند و امیدوار بودند سلول‌های خورشیدی با قابلیت تحمل وزن خودرو جایگزین آسفالت شود و به زودی این طرح در بزرگراه Route 66 در میسوری اجرا خواهد شد.

 

 

این طرح قسمتی از جاده‌های ابتکاری آینده در میسوری بوده که در آن بر بهبود بزرگراه‌های هوشمند و ترکیب انرژی‌های تجدیدپذیر توجه شده است.

 

 

تام بلیر مسئول بخش حمل‌ونقل میسوری اظهار کرد: ما امیدواریم تا پایان سال قبل از بارش برف این جاده به بهره‌برداری برسد. جاده‌های خورشیدی واقعی هستند و با راه‌اندازی این جاده تحولی در جاده‌سازی رخ خواهد داد.

 

 

این جاده‌ها از پانل‌های خورشیدی مدولار با پوشش شیشه‌ای ساخته شده‌اند. در داخل ماژول‌ها ریزپردازنده‌هایی برای ارتباط با بخش کنترل مرکزی، پانل‌های دیگر و حتی خودروها تعبیه شده است. ست نور LED پانل‌ها برای خطوط جاده، علایم و حتی آب شدن برف و یخ روی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

اگر قسمتی از پانل‌ها از بین برود یا بشکند به راحتی پانلی دیگر جایگزین آن خواهد شد.

به زودی این پانل‌های خورشیدی نه فقط در جاده‌ها بلکه در فرودگاه، زمین بسکتبال و امثال آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 

  


 

منبع : عصر خودرو

آخرین اخبار فروشگاه

 چندی قبل، شرکت بهمن موتور از دو سدان فاو بسترن B30 و B50 رونمایی نمود. درباره ویژگی‌های فنی و ظاهری بسترن B30 پیش‌تر مطلبی خدمتتان ارائه داده شد اما اکنون در متنی مختصر، خودروی بسترن B50 را به شما معرفی می‌کنیم.

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help