چهار شنبه 24 دی 1393

ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی از ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو در سازمان ملی استاندارد ایران با حمایت دولت خبر داد.

 

 

 

 

 

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی از ایجاد آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو در سازمان ملی استاندارد ایران با حمایت دولت خبر داد.امیدعلی مسعودی اظهار کرد: اکنون سازمان ملی استاندارد از این ظرفیت بی‌بهره بوده و برای انجام آزمایشات مربوط به خودرو و حمل‌ونقل جاده‌ای ناچارا آزمایش‌ها را به خارج از کشور ارسال می‌کند.وی با بیان اینکه زمان‌بر بودن انجام این آزمایشات از مشکلات در این عرصه است، افزود: با دیدی که رئیس‌جمهور و دولت درخصوص نقش استاندارد و لزوم وجود این آزمایشگاه در کشور دارند دستور داده‌اند تا با تامین اعتبار مورد نیاز این آزمایشگاه در ایران اجرا شود.


مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد در امور ارتباطات ملی و بین‌المللی هزینه احداث این آزمایشگاه را بالا دانست و گفت: دست‌کم چند برابر آزمایشگاه‌های استاندارد برای احداث آزمایشگاه مرجع استاندارد خودرو اعتبار نیاز است. وی با اذعان به وجود برخی مشکلات در صنعت خودرو تصریح کرد: البته بخش مهمی از آن به‌واسطه عدم‌ رقابت‌پذیری شرکت‌های خودرو‌ساز داخلی است.مسعودی همچنین نقش سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و استاندارد را در این زمینه مهم خواند و گفت: سازمان ملی استاندارد با نمونه‌گیری از خودروهای تولید شده در این زمینه نظارت‌هایی را دارد. به گفته وی، اکنون 51 استاندارد خودرو در کشور مورد توجه قرار گرفته و برای ارتقای کیفیت خودروهای ساخت داخل به عزم همه‌جانبه خودرو‌سازان نیاز است.  

 


 


    

 منبع: دنیای اقتصاد

 

 

 

آخرین اخبار فروشگاه

نمایشگاه بین‌المللی خودروی کانادا از اواسط دهه‌ی 70 میلادی برگزار می‌شود و اگرچه که در طول سالیان گذشته خودروهای جذاب زیادی در این نمایشگاه حاضر بوده‌اند اما این رویداد هرگز به اندازه‌ی دیگر نمایشگاه‌های مشهور مورد توجه قرار نگرفته است؛ اما این وضعیت امروز تغییر کرده و ما هیوندای اکسنت 2018

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help