چهار شنبه 15 بهمن 1393

شیوا اعلام کرد پیشنهاد قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی روی میز شورای رقابت

رئیس شورای رقابت از بررسی طرح وزارت صنعت درباره خودروهای وارداتی در جلسه امروز شورای رقابت خبر داد. 

 

قیمت‌گذاری خودروهای وارداتیدرباره احتمال طرح موضوع ایجاد انحصار در واردات خودرو گفت: اطلاعات ما در شورای رقابت درباره طرحی که درباره خودروهای وارداتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده، در حد سایت‎ها و خبرگزاری‌هاست و ما نمی‌دانیم طرح این وزارتخانه دقیقا چیست و با پیگیری از آن‎ها هم نتوانستیم اطلاعات زیادی کسب کنیم.

 

 

او اضافه کرد: اما در جلسه امروز با اعضای شورای رقابت، این موضوع را به اعضای شورا اطلاع رسانی می‌کنیم.

 

 

 

وی درباره پیشرفت بررسی پرونده «رانت 650 میلیون یورویی» گفت: ما سوالاتی را از بانک مرکزی درباره این پرونده پرسیده بودیم که بانک مرکزی به این سوالات پاسخ داد، اما سوالات جدیدی برای ما ایجاد شد که 2 روز گذشته این سوالات را برای پاسخگویی به بانک مرکزی ارائه دادیم.

 

 

 

او همچنین درباره دستور جلسه شورای رقابت که امروز (15 بهمن) برگزار می‌شود، عنوان کرد: یکی از وظایف شورای رقابت این است که برای انحصارهای طبیعی تنظیم کننده بخشی ایجاد کند. راه آهن هم جزو انحصار طبیعی است که قرار است با ایجاد تنظیم کننده بخشی برای آن تعرفه ها، قراردادها، قیمت‌ها و همه موارد مربوط به راه آهن در این بخش بررسی شود.

 

 

 

رئیس شورای رقابت درباره هدف ایجاد تنظیم کننده‌های بخشی هم گفت: هدف از این بررسی‌ها این است که باید نهادی در انحصارها نظارت کند خصوصا وقتی انحصار طبیعی است. این تنظیم کننده ها به صورت دائمی فعالیت می کنند و بخش‌هایی که انحصار طبیعی دارند شامل آب ، برق و گاز ، راه‌آهن و مخابرات (تلفن ثابت) را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

 

 

 

شیوا همچنین با اشاره به بررسی اصل 44 در جلسه شورای رقابت گفت: موضوع دیگر جلسه آینده بحث تاخیر در دادن مجوز به کسانی است که می‌خواهند ایجاد اشتغال کنند. قانونگذار گفته باید طی شش ماه مجوزها داده شود، اما اگر در این زمان کسی مجوز نگیرد می تواند به ما مراجعه و شکایت کند.

 

 

 

وی همچنین از بررسی درجه تمرکز در صنایع مختلف خبر داد و گفت: کار تحقیقاتی روی درجه تمرکز در صنایع مختلف صورت گرفته که بانک مرکزی هم در این حوزه تحقیقاتی انجام داده و این تحقیقات به طور کلی درجه انحصار صنایع مختلف در کشور را نشان می‌دهد.در واقع قانونی وجود ندارد که بگوید چه عددی در تمرکز صنایع انحصار محسوب می‌شود و ما می خواهیم این موضوع را در شورا به بحث بگذاریم و ببینیم چگونه می توان انحصار در صنایع را مشخص کرد. 


 


    

 منبع: ایسنا

 

 

 

آخرین اخبار فروشگاه

 چندی قبل، شرکت بهمن موتور از دو سدان فاو بسترن B30 و B50 رونمایی نمود. درباره ویژگی‌های فنی و ظاهری بسترن B30 پیش‌تر مطلبی خدمتتان ارائه داده شد اما اکنون در متنی مختصر، خودروی بسترن B50 را به شما معرفی می‌کنیم.

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help