یکشنبه 14 تیر 1394

رونمایی صندلی کودک مفهومی ولوو

خودروساز سوئدی ولوو نسبت به رونمایی یک صندلی کودک مفهومی با هدف فراهم کردن یک گزینه ایمن‌تر برای والدین اقدام کرده است.

 

 Volvo

 

 

 

 

خودروساز سوئدی ولوو نسبت به رونمایی یک صندلی کودک مفهومی با هدف فراهم کردن یک گزینه ایمن‌تر برای والدین اقدام کرده است.

 

برای بیشتر والدین نصب و برداشتن صندلی کودک و اطمینان از محکم بودن صندلی و مطمئن و راحت بودن جای کودک یکی از بخشهای استرس زای جابجایی با خودرو است به همین دلیل خودروهای MPV مانند سیتروئن برلینگو و رنو کانگو برای داشتن درهای عقب کشویی که دسترسی به صندلیهای عقب را راحتتر می‌کند، طرفدار پیدا کرده اند.

 


طراحی مفهومی ولوو آمیزه ای از ایمنی و راحتی را در نظر گرفته است. صندلی کودک روی یک پلتفرم چرخشی در سمت سرنشین جلوی خودرو قرار گرفته و می‌تواند برای راحتی دسترسی به سمت در چرخیده شود و سپس 90 درجه چرخیده شود تا صندلی کودک به جای جلوی خودرو، به سمت عقب قرار بگیرد.

 


تیشا جانسون، طراح داخلی در مرکز مونیتورینگ و خودروهای مفهومی ولوو در این باره اظهار کرد: ما سه مزیت کلیدی را در نظر گرفتیم که شامل راحت‌تر کردن گذاشتن و برداشتن کودک از منظر ارگونومیکی و راحتی و فراهم کردن وضعیت نشستی که امکان می‌دهد کودک رو در رو با راننده یا سرنشین عقب قرار بگیرد و در آخر فراهم کردن فضای کافی برای وسایل جانبی کودک بودند.

 


پایین صندلی مفهومی فضای نگهداری اسباب بازی، لباس، پوشاک، غذا و بطری و وسایل بزرگتری مانند ساک کودک قرار دارد و در آخر یک نگهدارنده فنجان داغ وجود دارد که می‌تواند برای نگه داشتن شیشه شیر کودک مورد استفاده قرار بگیرد.

 


بر اساس گزارش ریلکس نیوز، طراح داخلی ولوو همچنین اظهار کرد این شرکت همواره معتقد است کودکان پایین سه سال به دلیل ضعیف بودن ماهیچه‌های گردن و وزن سرشان باید در صندلی عقب قرار بگیرند و همواره به ایمنی کودکان اهمیت زیادی می‌دهد‌ اما طراحی مذکور ایمنی را به سطح جدیدی ارتقا می‌دهد.

 


ولوو هم مانند مرسدس در حال بررسی آینده اتاقک خودرو است زیرا همچنانکه خودرو قابلیتهای اتوماتیک پیدا می‌کنند، طراحی اتاقک آنها به جای رانندگی بیشتر به راحتی در هنگام سفر متمرکز می‌شود.

 
 

 


منبع : ایسنا

 

 

آخرین اخبار فروشگاه

 چندی قبل، شرکت بهمن موتور از دو سدان فاو بسترن B30 و B50 رونمایی نمود. درباره ویژگی‌های فنی و ظاهری بسترن B30 پیش‌تر مطلبی خدمتتان ارائه داده شد اما اکنون در متنی مختصر، خودروی بسترن B50 را به شما معرفی می‌کنیم.

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help