شنبه 14 آذر 1394

فروش نقشه نوکیا به خودروسازان آلمانی نهایی شد

شرکت فنلاندی نوکیا فروش سرویس نقشه Nokia Here به خودروسازان آلمانی بی.ام.دبلیو، آئودی و مرسدس بنز را نهایی کرد.

خودرو خارجی
 

 

شرکت فنلاندی نوکیا فروش سرویس نقشه Nokia Here به خودروسازان آلمانی بی.ام.دبلیو، آئودی و مرسدس بنز را نهایی کرد.

 

 

 نوکیا اعلام کرد عایدی حاصل از این قرارداد حدود 2.55 میلیارد یورو (2.78 میلیارد دلار) اعلام شده که مطابق با برآورد اولیه بوده است. در ابتدا انتظار می‌رفت این قرارداد در سه ماهه اول سال 2016 بسته شود.

 

 

سه خودروساز لوکس آلمانی در این خدمات که به Here معروف است، سهم یکسانی دارند. این خودروسازان مایلند به فراهم کننده خدمات تبدیل شوند تا به این ترتیب روابطشان را با مشتریانشان حفظ کنند و مانع از این شوند که غول‌های فناوری مانند گوگل و اپل کنترل سیستم‌های اطلاعات سرگرمی خودروهای آینده را در دست گیرند. از سوی دیگر این خودروسازان امیدوارند با استفاده سرنشینان خودرو از خدمات مختلف مبتنی بر مکان مانند پیدا کردن رستوران یا پارکینگ، رزرو هتل و خدمات دیگر، یک منبع درآمد پیدا کنند.

 

 

سرویس‌های نقشه دیجیتالی در مقایسه با مدل قدیمی که نقشه ثابتی از راه را فراهم و در سیستم ناوبری خودرو ذخیره می‌کرد، تحول اساسی یافته اند و با ارائه اطلاعات لحظه ای درباره جاده و ترافیک پویایی بیشتری پیدا کرده اند. سیستم‌های نقشه هوشمند به خودروهای خودران متصل به شبکه‌های بی سیم کمک می‌کنند وظایفی مانند تغییر مسیر حرکت در صورت وجود ترافیک یا وقوع تصادف در جاده پیش رو را انجام دهند. چنین سیستم‌های نقشه ای در آینده در تشخیص تصادف و سایر امکانات خودروهای متصل نقش خواهند داشت.

 

 

غول تلفن همراه سابق سال گذشته کسب و کار تلفن همراه خود را به مایکروسافت فروخت و با فروش سرویس نقشه، اکنون تحت کسب و کار تجهیزات مخابراتی و امتیازهای انحصاری برای این شرکت فنلاندی باقی مانده است.

 

 

بر اساس گزارش رویترز، سهامداران نوکیا هفته گذشته قرارداد خرید آلکاتل لوسنت به ارزش 15.6 میلیارد دلار را که پیش بینی می‌شود تا اوایل سال آینده نهایی شود تصویب کردند.

 

 
 

 


منبع :ایسنا

 

آخرین اخبار فروشگاه

 چندی قبل، شرکت بهمن موتور از دو سدان فاو بسترن B30 و B50 رونمایی نمود. درباره ویژگی‌های فنی و ظاهری بسترن B30 پیش‌تر مطلبی خدمتتان ارائه داده شد اما اکنون در متنی مختصر، خودروی بسترن B50 را به شما معرفی می‌کنیم.

با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help