جمعه 20 آذر 1394

ادعای آلایندگی خودروهای بنزینی فولکس واگن نادرست از آب درآمد

تحقیقات فولکس واگن نشان داد مشکل آلایندگی دی اکسید کربن که در ابتدا اعلام شده بود در 800 هزار خودروی این شرکت وجود دارد، به شمار کمتری از خودروهایش محدود است.

فولکس واگن

 
تحقیقات فولکس واگن نشان داد مشکل آلایندگی دی اکسید کربن که در ابتدا اعلام شده بود در 800 هزار خودروی این شرکت وجود دارد، به شمار کمتری از خودروهایش محدود است.

 

 

 فولکس اعلام کرد دیگر لازم نیست دو میلیارد یورو (2.18 میلیارد دلار) برای مسئله آلایندگی خودروهای بنزینی که ماه گذشته مطرح شده بود، اختصاص دهد.

 

 

این خودروساز آلمانی در نوامبر اعلام کرده بود احتمالا اطلاعات نادرستی را درباره میزان آلایندگی دی اکسید کربن و مصرف سوخت حدود 800 هزار خودروی بنزینی فراهم کرده است. این خبر بحرانی که در پی اقرار این شرکت به تقلب در تستهای آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا ایجاد شده بود را عمیق‌تر کرده بود.

 

 

اما اکنون تحقیقات این شرکت نشان داده که حدود 36 هزار خودروی بنزینی چنین مشکلی دارند.

خبر مذکور خیال مدیران فولکس واگن را اندکی آسوده ساخت و باعث شد ارزش سهام این شرکت 6.2 درصد صعود کرده و به 131.75 یورو برسد. اما این خودروساز هنوز معلوم نکرده چگونه 11 میلیون خودروی دیزلی به نرم افزاری مجهز شده اند که میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می‌دهد.

 

 

سازمان حفظ محیط زیست آمریکا در سپتامبر اعلام کرد شماری از خودروهای دیزلی فولکس واگن و آئودی برای دستکاری نتایج تستهای آلایندگی، از یک نرم افزار غیرقانونی استفاده کرده اند.

 

 

هیات نظارتی فولکس واگن در نشست اخیر خود که آخرین نشست امسال بود، تغییرات جدیدی را اعلام کرد. به موجب این تغییرات، فرانسیسکو خاویر گارسیا سانس مسئولیت نظارت بر موضوع دیزل شده و همچنان مدیر تدارکات در هیات مدیره فولکس واگن باقی خواهد بود.

 

 

فرانک ولش، مهندس ارشد در شرکت خودروسازی اسکودای جمهوری چک مدیر توسعه فنی در برند فولکس واگن شد و رالف برنداشتاتر مسئول تدارکارت در واحد خودروهای سواری فولکس واگن شد که بزرگترین واحد این گروه خودروسازی از نظر میزان فروش و درآمد است.

همچنین کارل هانس بلسینگ از ماه ژانویه به عنوان منابع انسانی فولکس واگن خدمت خواهد کرد. وی جانشین هورست نومان می‌شود که اخیرا بازنشسته شده است.

 

 

براساس گزارش وال استریت ژورنال، انتصابهای اخیر جدیدترین موارد از تغییرات مدیریتی در گروه خودروسازی فولکس واگن از زمان افشای رسوایی آلایندگی این شرکت هستند. اولریش هاکنبرگ که در طراحی سیستم ماژول تولید فولکس واگن نقش داشت هفته گذشته پس از 30 سال فعالیت در این گروه خودروسازی، آئودی را ترک کرد.

 

 
 

 


منبع :ایسنا

 

برچسب ها
با ما همراه باشید ...

 

Telegram  ّFollow us on Instagram  ّFollow us on Linked-in  Follow us on Google plus  ّFollow us on facebook

دسته بندی محصولات
عضویت در خبر نامه
ایمیل  
شماره موبایل
 
 
عضویت انصراف از عضویت
LiveZilla Live Help