وبلاگ

در

برنامه پایداری الکترونیکی  (ESP) یکی از سیستم های بسیار مهم ایمنی خودرو است.

اکثریت قریب به اتفاق خودروهای خارجی که از دهه گذشته تاکنون وارد بازار شده اند دارای برنامه پایداری الکترونیکی (ESP)، یا کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) بوده اند. این قطعه به عنوان یکی از پیشرفت های مهم در ایمنی خودرو است و استفاده از آن در تمام اتومبیل هایی که از سال 2014 در اتحادیه اروپا به فروش میرسد؛ اجباری شده است.

نتایج  تحقیقات نشان داده است که حضور ESP می تواند احتمال وقوع یک تصادف مرگبار را به میزان 25٪ کاهش دهد. مطالعات دیگری در سوئد نیز اعلام کرده اند که این سیستم موجب کاهش 32% تصادفات در شرایط بد آب و هوایی و جاده های لغزنده شده است.

با این تفاسیر دلیل اهمیت ESC / ESP در ایمنی جاده ها چیست؟!  ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید…

لنت ترمز

در

آیا تابحال اتفاق افتاده که خودروی شما نیاز به توقف سریع و ناگهانی داشته باشد؟ در این شرایط چکار می کنید؟ سریعا روی پدال ترمز می کوبید؟ یا سعی می کنید از سیستم ترمز ماشین‌تان بهتر استفاده کنید؟

  سیستم ترمز خودروهای سواری، کامیون ها و موتورسیکلت ها از بخش های مجزایی تشکیل شده‌ است که عکس‌العمل راننده را به یک نیروی فیزیکی تبدیل و خودرو را متوقف می‌کند. تنها یکی از بخش های سیستم ترمز، «لنت ترمز» است.

لنت ترمز

در

 

ممکن است ترمزهای خودرو یکی از زیباترین قسمت‌های خودرو شما نباشد ولی قطعاً از مهم‌ترین آن‌ها است. توجه به علائمی که باید به آن‌ها بیشتر توجه کرد ممکن است شما را از مرگ حتمی در جاده‌ها نجات دهد.

به طور قطع، علائمی مانند روش شدن چراغ سیستم ترمز یا طولانی بودن خط ترمز اتومبیل در هر خودرویی وجود دارد. صرف‌نظر از این علائم، شما باید ترمزهای خودرویتان را به مکانیک نشان دهید، ولی می‌دانید چه نشانه‌هایی باید در سیستم ترمز خودرو بینید تا به مکانیک مراجعه کنید؟ در این مقاله 5 مورد از نشانه‌ها آمده است که به شما کمک فراوانی می‌کند تا از تصادفات مهلک پیشگیری کنید.