جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نکات مهمی که در سفر با خودروی شخصی باید رعایت کرد

نکات مهمی که باید در سفر با خودروی شخصی رعایت کرد 

نکات مهمی که باید در سفر با خودروی شخصی رعایت کرد 

سفر با خودروی شخصی یکی از کارهایی است که انجامش در تعطیلات بسیار لذت بخش است. بدون شک این سفرها و به جاده زدن ها برای هر کسی از بهترین تفریحات به شمار می‌آید، به ‌خصوص اگر این کار در کنار جمعی از دوستان و یا اعضای خانواده انجام شود.

اینگونه سفرها می‌توانند تبدیل به شیرین‌ترین خاطرات ممکن برای شما و خانواده شما بشوند، اما به شرطی که نکات ایمنی را در حین سفر به همچنین قبل از سفر رعایت کنید و خودروی خودتان را آماده کردن یک مسافت طولانی کرده باشید.

اصول آماده سازی برای سفر با خودروی شخصی

همانطور که می‌دانید سفرهای دور و دراز و جاده های پر از پیچ و خم، آن هم در شرایطی که ماشین دارای سرنشین های زیاد و بار سنگینی باشد، فشار مضاعفی را به خودرو وارد می‌کند.

بدیهی است که اگر خودرو شما آماده و مهیای این گونه سفرها نباشد، شما به ناچار بخش زیادی از سفر خودتان را به جای گشت زدن در نقاط مختلف، در پشت یدک کش و تعمیرگاه سپری خواهید کرد و این بدون شک برای شما تبدیل به یک خاطره بسیار تلخ و بد خواهد شد.

پس بهتر است این را در نظر داشته باشید که دل سپردن به جاده ها نیازمند رعایت یک سری از اصول است که باید آنها را جدی گرفت، در غیر این صورت  احتمالش بسیار بالا خواهد بود که با خرابی خودرو مواجه شوید.

فراموش نکنید که تمام بار مسئولیت خرابی و کارکرد نادرست خودروی شما نیز فقط و فقط روی دوش شما خواهد بود. پس بهتر است به جای اینکه خودتان را عذاب دهید، چند نکته بسیار ساده رعایت کنید تا در حین سفر دچار مشکل نشوید.

با ما همراه باشید تا در ادامه با هم این نکات را بررسی کنیم.

سیستم ترمز را قبل از سفر با خودروی شخصی چک کنید

حتماً باید قبل از شروع سفر با خودروی شخصی لنت ترمز خودرو خودتان را چک کنید. البته تمام شدن لنت ترمز خودروی شما می‌تواند از روی علائم مختلفی مانند پایین رفتن بیش از حد پدال ترمز، سخت شدن ترمزگیری و کاهش عملکرد سیستم ترمز و همچنین سوت کشیدن چرخ ها در حین فشردن پدال مشخص شود.

توجه داشته باشید که به تعویق انداختن تعویض لنت ترمز می‌تواند برای شما دردسر ایجاد کند. چرا که لنت های معیوب، دیسک ترمز خودرو را خراب می‌کنند و در صورت خرابی دیسک ترمز، دیگر فقط تعویض لنت ها کارساز نخواهد بود و شما باید دیسک های ترمز را نیز تعمیر و یا تعویض کنید. روغن ترمز را نیز حتماً باید چک کنید.

فراموش نکنید که در صورت تعویض از قطعات یدکی اوریجینال مانند فریکسا، NHC و تایومی استفاده کنید تا خیالتان از بابت کارکرد صحیح قطعات کاملاً راحت باشد.

از جمله برندهای معتبر لنت ترمز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد برای مشاهده قیمت و سفارش لنت ترمز، کافیست روی برند موردنظر خود کلیک کنید.

و…

مهم ترین نکات سفر با خودروی شخصی

بررسی وضعیت چراغ ها و سیستم برق خودرو برای سفر با خودروی شخصی

شاید با خودتان بگویید که چراغ های ماشین به خوبی کار می‌کنند و نیازی به چک کردن ندارند. اما همیشه باید توجه داشته باشید که چراغ ممکن است در اثر یک ضربه و یا یک دست انداز از کار بیفتد و شما را در تاریکی جاده دچار دردسر کند.

از طرفی اختلال ها در سیستم برق، دینام و باتری نیز حتما باید چک شود؛ چرا که بروز مشکل در این سیستم می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد.

پس حتما قبل از شروع سفر با خودروی شخصی همه‌ي چراغ ها را چک کنید و در صورت امکان یک لامپ زاپاس نیز با خودتان به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید در طول سفر تعویض قطعات را سریع و ساده انجام دهید.

بررسی کردن سطح و وضعیت روغن موتور و گیربکس

داشتن روغن موتور سالم و فیلتر روغن جدید برای سفر با خودروی شخصی الزامی است. هنگام تعویض روغن، چه برای گیربکس و چه برای موتور، سطح روغن را بررسی کنید و به خوبی زیر موتور و گیربکس را نیز برای یافتن نشتی های احتمالی چک کنید تا نقاط احتمالی دارای مشکل را پیدا کنید.

خودرویی که در حین سفر روغن تمام می کند برای شما یک کابوس میسازد و به احتمال بالا خرج زیادی روی دست شما خواهد گذاشت. پس بهتر است این مراحل را با دقت تمام انجام دهید.

 

هنگام سفر با خودروی شخصی به چه مواردی باید توجه کنیم

بررسی وضعیت رادیاتور و سطح آب رادیاتور برای سفر با خودروی شخصی

قبل از سفر با خودروی شخصی لازم است که سطح آب رادیاتور را نیز چک کنید تا در صورت کمبود به مقدار آن اضافه کنید. کمبود مایع خنک کننده رادیاتور موجب گرم شدن بیش از حد موتور در جاده خواهد شد که در طول سفر تبدیل به مسئله ای مشکل ساز خواهد شد.

از طرفی باید سیستم خنک کننده موتور را نیز به خوبی مورد بازبینی قرار دهید تا نشتی های احتمالی را پیدا کنید و در صورت نیاز، مشکلات را برطرف کنید.

بررسی شمع، فیلترهای هوا و سیستم تهویه

شمع های خودروها باید در فواصل زمانی مشخصی بازدید شوند که در خودروهای مختلف می تواند متفاوت باشد. اگر شمع های خودرو نیاز به تعویض دارند، این کار را انجام دهید. وایرهای شمع نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

فیلترهای هوای خودرو را نیز باید قبل از سفر چک و در صورت نیاز تعویض کنید. در این بین لازم است که سیستم تهویه خودرو را هم یک بازبینی کرده و از سلامت آن مطمئن شوید.

بررسی برف پاک کن ها و آب‌پاش و مخزن آب

قبل از شروع سفر به خصوص در فصل های بارندگی باید از سالم بودن تیغه برف پاک کن، آب پاش و موتور های مربوطه اطمینان حاصل کنید، چرا که خراب بودن هر کدام از این موارد در شرایط بارندگی، امکان ادامه مسیر را از شما خواهد گرفت.

 

بررسی برف پاک کن ها و آب‌پاش و مخزن آب قبل از سفر با خودروی شخصی

بازدید دقیق لاستیک ها و تنظیم باد

قبل از سفر با خودروی شخصی لازم است تا لاستیک ها را به خوبی مورد بازبینی قرار دهید تا در صورت کم بودن عاج و یا وجود زدگی های جزیی تعویض شوند. تنظیم بادها قبل و همچنین در اواسط سفر را نیز فراموش نکنید.

سخن آخر درباره نکات سفر با خودروی شخصی

انجام این مراحل و رعایت این نکات قبل از سفر علاوه بر اینکه باعث می‌شود شما سفر خوبی داشته باشید، موجب بهینه شدن کارکرد خودرو و سالم ماندن قطعات مختلف آن در طول زمان نیز می‌شود. پس کار منطقی این است که با صرف کمی زمان و هزینه خیال خودتان را از داشتن یک سفر لذت بخش راحت کنید.

اگر قصد تهیه یک لنت مرغوب و با هزینه‌ مناسب را دارید، می‌توانید محصول مورد نظر را از فروشگاه اینترنتی lent.ir مرکز خرید آنلاین لنت ترمز سفارش داده و آن را در محل تحویل بگیرید. lent.ir اولین فروشگاه اینترنتی لنت ترمز در ایران است که محصولات خود از جمله انواع لنت ترمز ارگانیک و لنت ترمز سرامیکی را به سراسر ایران ارسال می‌نماید.

همچنین در صورت وجود هر گونه سوال، می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن های پشتیبانی

021-77284001
021-77287462

سوالات متداول درباره سفر با خودروی شخصی

قبل از سفر با خودرو باید چه مواردی را بررسی کنیم؟

بررسی وضعیت چراغ ها و سیستم برق، بررسی سطح و وضعیت روغن موتور و گیربکس، بررسی وضعیت رادیاتور و سطح آب رادیاتور، بررسی شمع، فیلترهای هوا و سیستم تهویه، بررسی برف پاک کن ها و آب‌پاش و مخزن آب و بازدید دقیق لاستیک ها و تنظیم باد از جمله مواردی است که حتما باید قبل از سفر بررسی نمایید.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از سفر با خودرو بررسی کنیم، چیست؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از سفر بررسی نمایید، سیستم ترمز و لنت ترمز است. لنت ترمز نقش مهمی در کاهش سرعت خودرو و ایمنی سرنشینان ایفا می‌کند. با تمام شدن لنت ترمز، مشکلاتی مانند ترمز نگرفتن و سوت کشیدن در هنگام رانندگی مواجه خواهید شد!

چرا باید قسمت‌های مختلف خودرو را قبل از سفر بررسی نماییم؟

اگر بدون بررسی قطعات مختلف، به سفر بروید، ممکن است میان راه با خراب شدن یکی از قطعه‌ها، مشکل جدی خواهید داشت و هزینه‌های زیادی را متحمل خواهید شد!

به اشتراک بگذارید :

فهرست مطالب

آخرین مطالب

آخرین مقالات

preloader